یادداشت های گاه و بیگاه

یادداشت های گاه و بیگاه من از همه جا و همه چیز

خانه| درباره| تابلو اعلانات| لينكستان| بيان| ويديو| فوتوبلاگ| انگليسي| توييتر| سايت بازشناسي احساس| سايت رسمي| sf.net|

سيم اتصال زمين

تازه مهندس برق شده بودم و رعايت اصول و قواعد فني  و ايمني برق را از واجبات مي دانستم. روزي كه لازم شد براي منزل اتو بخرم؛ كلي بررسي كردم و به اين نتيجه رسيدم كه اتوي من بايد حتما سيم اتصال زمين داشته باشد. براي همين به نزديكترين مغازه الكتريكي سر زدم و يك «اتو با سيم اتصال زمين» خواستم. نداشت! چند تاي ديگر هم سر زدم و آنها هم نداشتند. تهران را زير و رو كردم و نهايتا در توپخانه در بين رديف هاي مختلف اجناس يك مغازه  نسبتا شلوغ اتويي ديدم كه روي جعبه آن مشخصاتش نوشته بود. اتصال زمين هم داشت. با ذوق فراوان خريدمش. فروشنده جعبه اتو را بازكرد تا تست كند و تحويل دهد. همان اول سيم چين را برداشت و سيم اتصال زمين را بريد! و گفت: پسرم اين سيم در ايران به درد نمي خورد و تازه سبب دردسر هم مي شود! تازه به خاطر همين چيز بي فايده، اين اتو گرانتر هم هست!.

چند سال پيش استاد بزرگواري اين خاطره را به مناسب متفاوتي سر كلاس تعريف كرد. احساس مي كنم سيم اتصال زمين حالا حالاها در ايران كاربردي ندارد. مردم با كلي وسواس و بررسي و تحليل و اميد و آرزو يك شخصي را براي رياست جمهوري برگزيدند كه قدري متفاوت  باشد.  اما مثل اينكه فروشنده دست بردار نيست و مي خواهد سيم اتصال زمين آن را قطع كند. براي اينكار اول به خود رييس جمهور منتخب گفته كه فلاني و فلاني و ... را انتخاب نكن. احتمالا طرف مثل اين مهندس كمي حساسيت به خرج داده و قبول نكرده و حالا قرار است مجلس اين سيم را قطع كند زيرا  به ادعاي فروشنده، اين آقاي منتخب دچار رودربايستي شده و تعدادي را ناخواسته در ليست كابينه آورده است!

راستش احساس مي كنم بنده در انتخابات به درستي به گاز انبر راي دادم. به هر حال هر چه كه باشد؛ اسمش روي خودش هست و از قبل هم معلوم است چه كار قرار است بكند. به نظر من اين ضد حال بدي است كه كسي مهمترين شعارش تدبير و اميد باشيد با همين شعار راي جمع كند اما هنگام كار كه رسيد همان ابتدا سيم تدبيرش قيچي شود و به گاز انبر تبديل گردد:

با توجه به ترکیب کابینه پیشنهادی و برخی از شواهد موجود می‌توان حدس زد که آقای روحانی در انتخاب گزینه‌ها، اولا؛ از سوی اصحاب فتنه، مدعیان اصلاحات و کارگزاران به شدت تحت فشار بوده است و ثانیا؛ برای مقابله با سهم‌خواهی جریانات یاد شده، زحمت فراوانی را متحمل شده است. توضیح بیشتر درباره این فشارها و مسائل پیرامونی آن را به بعد موکول می‌کنیم اما، چرا به این نکته که بیرون از موضوع اصلی یادداشت پیش‌روی است اشاره کرده‌ایم؟! پاسخ آن است که احساس می‌شود رئیس جمهور منتخب در انتخاب اعضای کابینه خود با مجموعه‌ای از «فشارها»، «انتظارها» و «رودربایستی‌ها» روبرو بوده است و برای خروج از این چنبره دست کمک به سوی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ملت دراز کرده است.برچسب‌ها: رياست جمهوري, انتخابات, گاز انبر, تدبير و اميد, كابينه
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 2:58  توسط محرم منصوری زاده  | 


شما هم ببينيد
نوشته هاي ديگران
جديدترين نوشته ها
  fetching bookmarks...
  نان و کره
  دعای صبحگاهی
  همراه فالگوش
  روغنی
  شهر گرمی هم نو نوار شد
  تبلت
  کمک به بازسازی مسجد روستای مشهدلوی علیا
  فشار خون
  دعای سال نو
  آمار آرمار
  دعوت به همكاري
  به كجا نگاه مي كني؟
  درباره آزمون دكتري و تبديل بورس خارج به داخل
  تبريك
  وقايع اتفاقيه
  جواب در جعبه نيست!
  50 حدیث از امام حسین (ع)
  اجازه وئر !
  پليس مهربان و زبل
  وقتي ساعت كامپيوتر مي خوابد!
  نزديك زرين آباد
  وقتی همه سر کارند!
  نقل محفل
  دلايل نمايندگان براي رد صلاحيت وزرا
  پس از گوگل خوان
  سيم اتصال زمين
  بحران خاورميانه
  راهنمای نگارش مقاله
  باهم
  جدي نگيريد